Наступ стійкого весняного тепла – саме час подбати про своїх пластикових вікнах, привести їх у порядок після зими, перевірити працездатність всіх вузлів і механізмів, здійснити профілактичне обслуговування і очищення. Як же зробити це правильно, на що звернути увагу і якими засобами користуватися при догляді, щоб не завдати шкоди профільній системі або віконної фурнітури?
Компанія «Віконні системи» вже більше 15 років займається виготовленням, установкою, сервісним обслуговуванням і ремонтом пластикових вікон. За цей час ми накопичили значний досвід у всіх аспектах виробництва і експлуатації вікон пвх, тому можемо дати вичерпні рекомендації щодо правильного і безпечного догляду за металопластиковими конструкціями.
Догляд за рамою з ПВХ-профілю
ПВХ-профіль очищають звичайним мильним розчином із застосуванням губки або ганчірки з м’якої тканини. Можна також використовувати спеціальні складу по догляду за профілем, які випускають деякі виробники вікон.
Не можна чистити пвх-профіль засобами, що містять абразивну крихту або агресивні компоненти, а також розчинниками, бензином і спиртом. Також не слід застосовувати губки з жорстких матеріалів або гострі предмети (ножі, викрутки, скребки). Використання подібних засобів і інструментів може привести до пошкодження поверхневого захисного шару профілю.
Догляд за склопакетом
Очищати склопакет можна будь-яким засобом для миття скла і м’якою ганчіркою.
Не можна використовувати порошкові миючі засоби і видаляти забруднення з скла гострими предметами, так як з’являються при цьому подряпини знижують прозорість склопакета.
Догляд за фурнітурою
Рухомі деталі і місця запорів фурнітури необхідно очистити від забруднень сухою чистою ганчіркою, після чого змастити машинним маслом або спеціальним складом для віконної фурнітури. Наносити масло слід за допомогою пензлика. Також потрібно перевірити правильність встановлення і знос відповідальних деталей фурнітури, а при необхідності – відрегулювати фурнітуру відповідно до вимог нахлеста стулки на раму і необхідним зусиллям притиску.
Не можна самостійно регулювати фурнітуру в області нижньої петлі і верхніх ножиць, а також замінювати деталі, знімати або навішувати стулки. Ці процедури повинні проводити тільки підготовлені фахівці, інакше функціональність вікна може серйозно постраждати.
Догляд за ущільнювачами
Гумові ущільнювачі очищають від бруду за допомогою добре вбирає тканини з нанесенням гліцеринового розчину або спрей-силікону, які сприяють збереженню еластичності ущільнювачів і їх здатності затримувати протяги і вологу, а також збільшують термін служби матеріалу. Рекомендуємо також знижувати ступінь притиску стулки на 1 мм в теплу пору року за допомогою регулювання запірних планок.
Догляд за водовідведенням
Водовідвідні канали (дренажні отвори), службовці для виведення назовні скупчується усередині вікна вологи і провітрювання внутрішніх порожнин рам і стулок, необхідно оглянути і в разі засмічення очистити від скупчився сміття.
Професійну діагностику, регулювання, очищення та ремонт (при необхідності) пластикових вікон ви можете замовити в нашій компанії, так як ми маємо власну сервісну службу і великий досвід обслуговування металопластикових конструкцій. Слідкуйте за своїми вікнами, і вони будуть вірою і правдою служити вам не один десяток років!